×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Стечајците утре пред Влада

  01.03.2010 09:31 | KumanovoNews

  Стечајните работници кои скоро три месеци штрајкуваат со глад, утре ќе протестираат пред Владата. Организирано со неколку автобуси во 10 часот ќе тргнат од Куманово, а со стечајците од другите градови ќе се чекаат на Автокоманда во Скопје, од каде заедно ќе заминат пред зградата на Владата.

  Стечајците утре пред Влада

   - Протестот ќе биде масовен и ќе се вклучат сите стечајни работници во државата. Сакаме уште еднаш да го потсетиме премиерот Никола Груевски дека ќе мора да се соочи со нашиот проблеми и нема да отстапиме од своите барања- вели пртеседателката Лилјана Георгиевска.

   Стечајците за ваков чекор се одлучиле поради тоа што власта ги игнорира нивниоте проблеми.