15. 10. 2020 12:15

Tешко повреден градежен работник додека работел на училишен објект

Tешко повреден градежен работник додека работел на училишен објект

 Во СВР Куманово, вчера во 11 часот било пријавено дека во с.Черкези, кумановско, А.А.(43) од Куманово, додека вршел градежни работи на објект од училиште.

Притоа се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Куманово.

Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Куманово.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk