×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Fiore

  Три нуркачки тима трагаат по изчезнатиот во езерото Глажња(видео)

  31.07.2023 10:42 | Оливера Пешевска

  Три нуркачки тима на Специјалната антитерористичка единица „Тигар“ од утринава продолжуваат со потрагата по исчезнатиот маж во езерото Глажња.

  Потрагата била прекината ноќеска, а започнала вчера во попладневните часови.

  Исчезнувањето на Ф.Р. (30)  од селото Никуштак било пријавено во ПС Матејче вчера околу 15.30 часот, бидејќи не се вратил подолг период откако влегол да се капе во вештачкото езеро на браната Глажња на оддалеченост од 1.5 километри.

  Преку СВР Куманово е повикана нуркачка екипа на МВР со цел да се пронајде исчезнатиот.

  Три нуркачки тима трагаат по изчезнатиот во езерото Глажња(видео)