×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Се трага по 30-годишен маж, влегол да се капе во езерото Глажња и не се вратил

  30.07.2023 22:07 | KumanovoNews

  Во Центарот за управување со кризи во Куманово, денеска попладне било пријавено дека едно лице влегло во езеро да се капе, по што му се губи трага.

  Се трага по 30-годишен маж, влегол да се капе во езерото Глажња и не се вратил

  Во горна брана – Глажња, лицето со иницијали Ф.Р од село Никуштак на возраст од околу 30 години, влегол во езерото и истиот не се вратил назад од езерото.

  Во тек е потрага по исчезнатиот.