×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Убиен Горан Линка

  13.12.2011 09:18 | KumanovoNews

   Синоќа околу 23 часот во центарот на градот е убиен Горан Стојковски Линка. Убиството се случило на влезот на трговскиот центар Гарнизон во моментот кога Горан сакал да влезе во зграда.

  Убиен Горан Линка

   Како неофицијално дознаваме во неко било пукано од пиштол со повеќе куршуми, при што бил погоден во глава. Од повредите починал на самото место. Полицијата најавува дека подоцна ќе излезе со официјални информации.

   Горан, пред 6,5 години го застрела Горан Ѓеорѓиевски –Мујо, познат како командант на полициската единица Лавови .