×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Училиштето во Старо Нагоричане слави

  26.01.2010 09:59 | KumanovoNews

   Основното училиште „Светозар Марковиќ„ од Старо Нагоричане, денеска ја слави училишната слава „Свети Сава„. Прославата ќе започне во  11.30 часот со училишна приредба.

   

  Училиштето во Старо Нагоричане слави

   Покрај домаќините на прославата учество ќе земат и ученици од ОУ „Вук Караџиќ„ од Куманово и ОУ „Браќа Рибар„ од Табановце, каде наставата се изведува на српски јазик.


   

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk