06. 04. 2020 21:03

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус, објави Димитриевски

Уште две лица од Куманово починаа од коронавирус, објави Димитриевски

 Двајца кумановци ја изгубиле битката со коронавирусот, соопшти градоначаникот Максим Димитриевски во јавувањето на Топ тема на Телма.

 - Пред самото вклучување во емисија добив информација од Центарот за јавно здравје дека имаме уште двајца починати наши сограѓани во Куманово, рече Димитриевски.

 Двајцата мажи се на 52-годишна возраст. Едниот починал на Клиниката на инфективни болести во Скопје, а вториот бил на домашно лекување. На двајцата денеска им се влошила здравствената состојба и починале.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk