×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Утре без струја делови од градот и неколку липковски села

  09.07.2024 08:03 | KumanovoNews

  Поради планиран прекин на дистрибутивната мрежа утре /10.07.2024/ без електрична енергија ќе останат потрошувачите на одредени делови од градот и неколку липковски села.

  Утре без струја делови од градот и неколку липковски села

  Од 09:00 до 14:00 струја ќе нема населата Карпош, во делот кај гробиштата.

  Од 9.30 до 11.30 часот улиците Поток Серава, Младен Стојановиќ, Драгјло Диндиќ и Киро Антевски.

  Од 12 до 14 часот без струја ќе бидат потрошувачите на улиците Есперанто, Бајрам Шабани, Димо Хаџи Димов, Франц Розман и Максим Горки.

  Од 8.15 до 14.40 часот селата Оризаре, Слупчане, Извор, Алешевце, Руница и Белaновце.