×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Во двор кај Митев мост изгореа пластеници со родни дрва

  22.06.2024 15:56 | KumanovoNews

  Во СВР Куманово вчера околу 14 часот било пријавено дека на место викано „Митев мост“ во Куманово настанал пожар во кој биле зафатени сува трева и грмушки, при што бил зафатен и дворот на С.М. каде што изгорела сува трева. 

  Во двор кај Митев мост изгореа пластеници со родни дрва

  „Со пожарот бил зафатен и соседен двор во кој изгорела сува трева, жива ограда и пластеници со родни дрва. Од екипа на Територијалната противпожарна единица Куманово пожарот бил изгаснат, а повредени лица нема. Увид на местото извршила увидна екипа од СВР Куманово“, објави МВР.