25. 03. 2020 10:46

Во Куманово 13 сантиметри снег, минималната температура -2

Во Куманово 13 сантиметри снег, минималната температура -2

Во 7 часот висината на снежната покривка во Куманово изнесува 13 сантиметри снег.  Најмногу снег навеа во Ѓуриште 31 сантиметар и најмалку во Скопје 2 сантиметри.

Во изминатите 24 часа наврнат воден талог во Куманово изнедува 13 л/м2, (до 07 часот), а измерена е минимална температира од -2 степени Целзиусови.

Времето денес ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи претежно од снег, а кон крајот на денот поради затоплувањето, на места врнежите ќе преминат во дожд.

Максималната температура ќе биде во интервал од 3 до 10 степени.

(Фото: Фејсбук Зоран Петковски )

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk