Во Куманово 21 новозаболен од коронавирус

16.10.2020 - 20:21

Во последните 24 часа направени се 2306 тестирања, а регистрирани се 438 нови случаи на ковид-19.

Во Куманово 21 новозаболен од коронавирус

По градови во: Скопје 200, Струмица 30, Тетово 27, Куманово 21, Крива Паланка 6, Свети Николе 3 и др.

Во болнички услови починати се 6 лица, тројца пациенти од Скопје (75, 89 и 68), од Крива Паланка (62), Струмица (64) и пациент од Штип (78).

Денеска Институтот за јавно здравје регистрира 191 оздравени пациенти од: Скопје 85, Куманово 12...

Досега во земјата се направени вкупно 216.541 тестирања на ковид-19.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 22607, бројката на оздравени пациенти е 16949, на починати е 821, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 4837.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk