×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Вонредна седница на Советот на Општина Куманово за помош на настраданите во Драч

  27.11.2019 15:14 | KumanovoNews

  Советот на Општина Куманово, утре ќе одржи вонредна седница, на која ќе расправа за исплата на парични средства од Буџетот на Општина Куманово со намена - хуманитарна помош за настраданото население од катастрофалниот земјотрес во Општина Драч - Република Албанија.

  Вонредна седница на Советот на Општина Куманово за помош на настраданите во Драч

  Општина Куманово е збратимена со Општина Драч од 2003 година.

  Седницата е со почеток во 10 часот, во салата на Комитет.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk