Вторник, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

16.01.2021 - 11:29

 Министерството за труд и социјална политика соопштува дека 19 јануари 2021 година (вторник), Богојавление (Водици), е неработен ден за граѓаните од православната вероисповед од државата.

Вторник, неработен ден за граѓаните од православна вероисповед

Истовремено, Министерството за труд и социјална политика им го честита празникот Богојавление (Водици) на граѓаните од православната вероисповед.


2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk