Вторник неработен за православните верници

14.01.2010 15:28 | KumanovoNews

 Вторник, 19 јануари е неработен ден за верниците од православната вероисповед во земјава. Тогаш се прославува христијанскиот празник Богојавление – Водици.Вторник неработен за православните верници

 Министерството за труд и социјална политика соопштува дека согласно со Законот за празниците на Република Македонија, 19 Јануари (вторник), Богојавление (Водици), е неработен ден за верниците од православната вероисповед во Република Македонија.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk