×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  За 5 часа откриени 25 возачи во алкохолизирана состојба

  02.05.2022 12:32 | Сузана Николиќ

  На подрачјето на СВР Куманово, вчера од 17.00 до 22.00 часот спроведена е акциска контрола за откривање на возачи кои управуваат возило под дејство на алкохол, при што се санкционирани 25 прекршители на законот.

  За 5 часа откриени 25 возачи во алкохолизирана состојба

  „Најголемиот број од санкционираните возачи се на подрачјето на Куманово – 19, воКратово – четворица и двајца во Крива Паланка. За време на контролата биле санкционирани и седум останати прекршоци“, соопштува Кумановската полиција. 

  Сите 25 возачи кои возеле под дејство на алкохол веднаш се исклучени од сообраќај и им се изготвени законски предвидените поднесоци. 

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk