×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  Запленети 60 килограми марихуана

  25.01.2010 16:44 | KumanovoNews

  На автопатот Куманово- Скопје, пред наплатната рампа на Романовце, полицијата денеска попладне  запленила поголема количина на дрога.

  Запленети 60 килограми марихуана

  Како неофицијално дознаваме се работи за 60 килограми марихуана, која била откриена во две патнички возила со скопски регистарски таблички од кои едната била сина астра а другото црвен голф. Дрогата била спакувани во педесетина паковки, прелепино се селотејп трака.

  Под голема полициска контрола од страна на специјалните единици, увидот траеше до доцна попладне. Сите кои во тоа време патуваа по автопатот можеа да ја видат запленетата дрога на коловозот. Полицијата ја почнала акција и во липковското село Слупчане, а продолжила во Куманово.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk