Запленети 60 килограми марихуана

25.01.2010 17:44 | KumanovoNews

На автопатот Куманово- Скопје, пред наплатната рампа на Романовце, полицијата денеска попладне  запленила поголема количина на дрога.

Запленети 60 килограми марихуана

Како неофицијално дознаваме се работи за 60 килограми марихуана, која била откриена во две патнички возила со скопски регистарски таблички од кои едната била сина астра а другото црвен голф. Дрогата била спакувани во педесетина паковки, прелепино се селотејп трака.

Под голема полициска контрола од страна на специјалните единици, увидот траеше до доцна попладне. Сите кои во тоа време патуваа по автопатот можеа да ја видат запленетата дрога на коловозот. Полицијата ја почнала акција и во липковското село Слупчане, а продолжила во Куманово.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk