×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Заталкан куршум паднал во продавница за бела техника во Куманово

  16.09.2022 16:13 | Сузана Николиќ

  Вработена во продавница за бела техника на ул.„11 Октомври“ во Куманово, звчера околу 19 часот пријавила дека зрно од огнено оружје го пробило кровот и паднало во продавницата. 

  Заталкан куршум паднал во продавница за бела техника во Куманово

  Полициски службеници излегле на местото и зрното било подигнато за понатамошна постапка. 

  Се работи на расчистување на случајот.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk