×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Жените на ДПСМ избраа ново раководство

  04.03.2010 15:30 | KumanovoNews

   Емилија Томиќ, советничка во Советот на Општина Куманово е новата претседателка на Активот на жените на Демократската партија на Србите во Македонија, во Куманово. Заменичка е Сузана Јовановиќ, а за секретарка е избрана Марија Тренчиќ.  Жените на ДПСМ избраа ново раководство

   На редовното Собрание беа избрани и членови на Извршен одбор на Активот на жените во Куманово.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk