11. 08. 2020 22:13

Жител на Липково вршел превоз без лиценца

Жител на Липково вршел превоз без лиценца

 СВР Куманово поднесе кривична пријава против А.С.(51) од село во Липково, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „вршење јавен превоз без поседување лиценца“.

На 08.10.2019, кај брана Глажња, Липково, пријавениот, во својство на физичко лице, со намера да се стекне со противправна имотна корист за себе, со товарно возило „мерцедес“ во негова сопственост, вршел јавен превоз на 12 метри кубни огревни дрва, со испратници издадени од правно лице од Гошинце, без притоа да поседува лиценца.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk