×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Flex Credit

  10 заповеди до кои секоја силна жена треба да се придржува

  25.03.2021 18:49 | KumanovoNews

  Секоја жена треба да се цени и да не дозволи другите да управуваат со нејзиниот живот. Никој не смее да го наруши нејзиниот внатрешен мир со своето присуство, мислење или негативна енергија.

  10 заповеди до кои секоја силна жена треба да се придржува

  Силните жени секогаш се придржуваат на следните 10 заповеди:

  1. Никогаш не се расправај злобни и бесчувствителни луѓе. Ќе те спуштат на нивно ниво, а потоа ќе те дотепаат со нивното искуство.

  2. Никогаш не го гаѓај никого со кал. Може да не долети до него, а калтта ќе ти остане на рацете.

  3. Никогаш не се сомневај во својата привлечност. Запомни: Вагата лаже, луѓето завидуваат, а огледалото е искривено!

  4. Не ги барај оние кои не ти се јавуваат и не ги чекај оние кои не те чекаат.

  5. Ако ти кажат дека твојот воз поминал , запомни дека постојат и бродови и авиони.

  6. Никогаш не се врти наназад кон минатото, таму ништо не е променето.

  7. Наместо да ги бришеш солзите, избриши ги од твојот живот луѓето кои те натерале да плачеш. Не им дозволувај на другите да го уништат твојот внатрешен мир и спокојство.

  8. Никогаш не се споредувај со другите. Не ги споредувај: здравјето, сопругот, децата и платата.

  9. Ако на својот пат не сретнеш некој кој е еднаков на тебе или подобар, продолжи го патот сама. Нема пријателства со недостојни!

  10. Запамети: Добрите работи почнуваат да се случуваат кога ќе се оддалечиш од негативните луѓе!

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk