Дамите од „Сексот и градот“ повторно во акција!

25.12.2009 15:43 | KumanovoNews

На интернет сајтовите се појави и првата официјална најава за продолжението од филмот „Сексот и градот“. Заплетот на овој филм претставува една од најстрого чуваните тајни во Холивуд.

Дамите од „Сексот и градот“ повторно во акција!

За него неможе да се дознае буквално ништо. Ниту кој што работи, дали некој раскинал или некои нови ликови, но затоа трејлерот од филмот  е полн со гламурозна мода а сето тоа е пропратено со моментално најпознатата песма за Њујорк, „Empire state of mind“ во изведба на Џај Зи и Алиша Кис.

Премиера на „Секс и град 2“ е закажана за крајот на мај наредната година.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk