×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (02.10.2020)

  02.10.2020 07:10 | KumanovoNews

   Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (02.10.2020)

  Овен

  Пред вас е енергичен ден кога станува збор за работата. Многу лесно ќе ги исполнувате плановите една личност денес за вас ќе претставува исушение, па нема да можете да гитргете мислите од неа

  Бик

  Денес очекувавте повеќе да ви функционираат договорите кои сакавте да ги направите меѓутоа не оди се' како вие имате исплаирано. Тоа ќе ве разочара, но не бидете цел ден негативно расположени, зашто денес ѕвездите ви се наклонети кога станува збор за љубовта.

  Близнаци

  Иако на работата нема да има некоја промена, сепак вие ќе се чувствувате напнато и се' некако ќе имате чувство дека нешто недостига. Некој околу вас ќе ве претрупа со информации и нема да можете да кренете глава. Како и да е, комуникацијата со вашиот партнер ќе биде добра, па затоа времето во попладневните и вечерните часови искористете го за вас двајца.

  Рак

  Денес на работата ќе се случат некои работи кои можат да ве известат од колосек, па дури може да имате и чувство дека не првите ништо како што треба. Оставете ги работите какви што се, не можете вие се' да смените. Инаку, некој денешен контакт со некој ваш пријател може да ви помогне за подобрување на расположението. Затоа ако некој ве покни да излезете, не го одбивајте.

  Лав

  На работата во текот на овој ден нема да имате потешкотии. Се' ќе оди како што треба. Дури и ќе бидете расположени повеќе од вообичаено. Инаку денес ќе забележите некој поглед од страна и сетоа тоа ќе ви изгледа многу привлечно, па ќе сакате да си дозволите малку кокетирање.

  Девица

  Денес се обидувате да ме сфаќате се' баш лично и да не дозволите секој негативен детал на работата да помине низ вас. Свесни сте дека треба да ја разграничите работата од љубовта, па затоа посветете му се на партнерот. И покажете нежност, затоа што секој сака да го почувствува допирот на партнерот.

  Вага

  Денес е одличен ден за да успеете во она што го сакате, но тоа нема да го можете сами. Затоа побарајте помош од некого. Успехот не оди сам рака под рака со вас. На љубовниот план, нема да имате некои особени промени, затоа што вашиот партнер ќе биде презафатен и ќе сака одмор.

  Шкорпија

  Ако претходните денови имавте лош однос со вашите надредени на работа, денес е денот кога може да ги поправите работите. Не бидете своеглави и направете го тоа што треба. Овој ден што се однесува за љубовта, ќе ископте се' ако треба и од "под земјата" за да дознаете работи кои ве интересираат за вашиот партнер.

  Стрелец

  Денес кон се' што ќе работите ќе се однесувате максимално одговорно и посветено. Секоја комуникација која ќе ја остварите со луѓето ќе биде коректна и кратка. Меѓутоа некој од вашето опкружување со поголемо животно искуство ќе го привлече не само вашето внимание, туку и вашиот поглед. Но вие и тука ќе се обидете да бидете крајно професионално.

  Јарец

  Не бидете секогаш сомничави кога станува збор за било каков договор, едноставно не може се' секогаш да заврши негативно. Се' во животот мора да има почеток. Инаку, кога станува збор за љубовта, денес ќе забележите дека некој кој ви се допаѓа ве набљудува, но нема да знаете како да изреагирате на истото. Вашата колебливост ќе се префрли и на ова поле.

  Водолија

  Ова е денот кога работите ќе ви одат во позитивна насока. Луѓето околу вас ќе ја забележат вашата енергија и ќе сакаат да бидат во ваше присуство. Заборавете ја несигурноста, затоа што денес е одличен ден и за љубовта. Па затоа искористете го денот и да излезете на кратка прошетка со вашиот сакан.

  Риби

  Денес на работата ќе имате повеќе обврски од вообичаено, но и тоа на крајот на денот ќе се исплати. Сепак, вашата работа може да се олесни доколку им дадете простор и на луѓето околу вас. Како и да е, и на работата денес ќе ви "се најде" некоја личност која покажува одредени чувств кон вас. Внимавајте, ако не сакате да дојде до недоразбирање.