10. 02. 2020 10:01

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (10.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Много сте амбициозни кога станува збор за нов проект. Преку пријател може да запознаете голема љубов, оние во брак и врска ги очекува мирен ден.

Бик

Добар ден за пари, се' што ќе направите ќе ви појде од рака. Барате љубов, а мислите на чиста страст, определете си ги приоритетите

Близнаци

Доколку денес ви се неопходни парите, тогаш гледајте да позајмите од Водолија или Вага. Очекувате да ви се јави личност која има сосема поинаку карактерни особини од вас.

Рак

Добар ден за пари но за другите. Денес можеби вие ќе сте тие кои ќе побарате позајмување. Емотивно сте задоволни без никакви претерани очекувања.

Лав

Денес ќе сфатите  дека треба да соработувате со личност со која го делите животот. Важно е и мислењето на партнерот, затоа што тој ви го дава сјајот на денот.

Девица

Работата ви овозможува много привилегии, затоа вреднувајте си ја. На љубовен план ќе сакате промена, затоа што ќе се чувствувате здодевно.

Вага

Добар ден за оние кои се занимаваат со угостителство, но исто така и добар ден за сите хороскопски знаци кога станува збор за заработка. Емотивно сте задоволни и не барате ништо повеќе.

Шкорпија

Овој ден ќе ви започне со поголеми идеи, но истите ќе ги исполните кон крајот на неделата. Сакате да експериментирате во љубовта, па партнерот ќе мора да ја докажува неговата љубов.

Стрелец

Одличен ден за оние хороскопски знаци кои се занимаваат со јога или спорт. Денес е убава вечер пред вас, затоа не стопирај те си ги чувствата.

Јарец

Денес нема да бидете расположени за да донесувате некои важни одлуки кои би можеле да се одразат на вашата иднина. Ве очекува убава средба со некој, за која нема да очекувате.

Водолија

Вашата недела ќе започне од среда, затоа што тогаш се покренува вашето соѕвездие. Односот со вашиот партнер ви станува се' поважен, затоа што сметате дека тој е секогаш тука за вас и како љубовник и како пријател.

Риби

Размислете да почнете да се занимавате со некоја работа, надвор од вашето подрачје, за да ви донесе иновативност. Денес ќе тежнеете кон тајна љубовна врска. Ако сте во брак истото ќе ви претставува потешкотија.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk