11. 02. 2020 09:51

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (11.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Размислете пред да донесете капитални одлики. Прилив на средства очекувајте кон крајот на денот. На љубовното поле, мора да поставите реална основа.

Бик

Доколку имате потреба од пари денес не позајмувајте од личности кои не ви се блиски. Тоа некс биде или вашата сакана личност или близок пријател. На љубовниот план, слободните припадници ги очекува неочекувана средба со некоја позитивна личност, а зафатените припадници денес ќе бидат насочени кон креирање на планови за иднината.

Близнаци

Работете со помлади колеги на вашата работа, затоа што ќе ви донесат поголема креативност. На љубовен план, имате личност која почнува да бара премногу од вас.

Рак

Доколу имате некои парични долгови, денес нема да имате мир на тоа поле. Меѓутоа, запомнете дека работите не може да ги решите доколку не сте стабилни. На љубовно поле, не заборавајте дека понекогаш треба да го изненадите вашиот партнер, за да ја разбранување монотонијата и кавгите кои се случуваат во секоја заедница.

Лав

Вашите претпоставени на работата ви носат нервози, обидете се да ја поправите комуникацијата. На љубовен план, добар однос со женско во хороскопски знак Лав и машко во хороскопски знак Овен.

Девица

Денешниот ден ќе биде добар за заработка и остварување на финансиски цели доколку сте упорни. Слободните Девици мора да ја отворат својата душа, доколку сакаат промени. Зафатените да ја намалат својата горделивост.

Вага

Соработниците околу вас не се подготвени да ја прифатат вашата преголема енергичност, па затоа сте приморани да ја менувате средината. Денес вашите мисли ќе ги преокупира личност која е подалеку од вас, без разлика на вашиот љубовен статус.

Шкорпија

Денес на работата во утринските часови ве очекува понапорна работа, но по пладневните часови сето тоа ќе се смени. Слободните припадници имаат добар ден за отпочнување на комуникација со личност од нивното опкружување. Можеби станува збор за личност која ви се допаѓа подолго време.

Стрелец

Добро ден за работа, затоа што ќе бидете полни со нови идеи. На љубовен план, нема да бидете расположени за кавги и преку глава ќе ви е од оправдувањето за тоа кој каде и со кого оди. Едноставно ќе сакате се' да функционира природно.

Јарец

Сите припадници на овој хороскопски знак ги сакаат почетоците на неделата, бидејќи сакаат ред и дисциплина. На љубовен план, ако сте жена Јарец очекувајте да ви се додворува помлад колега, додека пак машкиот Јарец треба да размисли за стабилизирање на неговите страсти.

Водолија

Имате притисок од соработниците кои не се способни сами да ја завршат работата. Мора да бидете построги. Добра љубовна енергија денес ќе струи со хороскопските знаци Стрелец, Бик или Риби.

Риби

Се' е важно во работата, мора да се свртите кон љубезноста, дипломатијата и естетиката. Доколку сте сами денес ќе се обидете да остварите убав контакт со хороскопскиот знак Водолија, а доколку сте зафатени тогаш одделете одреден дел од времето и за исполнување на желбите на партнерот.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk