ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.8.2020)

13.08.2020 09:05 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (13.8.2020)

Овен

Насочете се кон она што вистински ве интересира и така денес ќе се чувствувате задоволни.

Не избегнувајте ги разговорите со вашиот партнер кои мора да се случат.

Бик

Денес ќе бидете малку понегативно расположени, па тоа ќе се одрази и на вашите односи со колегите. Бидете попретпазливи што и на кого кажувате.

Вашиот став кон љубовта полека се менува.

Близнaци

Овој ден ви започна хаотично и се прашувате што е следно. Најдобар начин за да ги спречите непредвидливите работите, т.е. зачестеноста е да се сконцентрирате на работата и да ја следите со будно око.

Сакате повеќе време за себеси.

Рак

Работите коишто ги оставате на страна денес ќе ви се појават пред очи. Размислете пред да делувате.

Љубовта е склоп на умот и духот, немој да мислите дека можете се` рационално да доведете во ред, ако духовно се чувсвтувате изморени.

Лав

Секојдневните обврски ве водат во монотонија, очајно сакате промена. Прифатете ја реалноста таква каква што е во моментот, но тоа не значи дека треба да се откажете од вашите сонови.

Спокојни сте кога станува збор за саканата личност.

Девица

Денес ќе треба да се насочите кон исполнување на приоритетните обврски, затоа што во попладневните часови ве очекуваат непланирани обврски.

Вашиот партнер станува огледало на неговиот сегашен живот, а вам тоа не ви се допаѓа.

Вага

Овој ден постојано ќе вагате и ќе се обидувате да ја излечете најтенката страна на јажето. Нема да сакате да бидете жртва поради никој.

Денес е можна љубовна расправија, но сосема безначајна.

Шкорпија

Во текот на овие денови се чувствувате неспокојни и не знаете што да направите за да си го вратите духовниот баланс. Главниот причинител е токму вашиот љубовен статус. Бидете искрени и расчистете што навистина сакате, а што не, затоа што само на тој начин ќе може да се почувствувате послободно.

Стрелец

Ако не сакате да направите промена, тоа не значи дека мора да ја направите, доколку се чувствувате безбедно на местото на коешто сте и не сакате да ризикувате, тогаш тоа е ваш избор.

Меланхолични сте, а тоа го забележува и вашиот партнер.

Јарец

Иако сте знак кој знае да биде инаетлив, сепак денес ќе бидете попустливи и токму заради тоа ќе го поминете денот помирни.

Односните со вашиот партнер значително се подобруваат.

Водолија

Во текот на овој ден ве очекува менување на расположението кое не знаете како да го контролирате. Најдете начин попладневните часови да ги искористите за одмор.

Сосема сте свесни дека љубовта кон саканата личност ве пасивизира, но сепак денес нема да сакате да преземете ништо по тоа прашање.

Риби

Денес некои порти ќе ви се затворат, но некои ќе ви се отворат. Не бидете сомничави при секоја промена.

Не можете да барате љубов од кој ја нема.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk