ДНЕВЕН ХОРОСКОП (15.7.2020)

15.07.2020 09:03 | KumanovoNews

 Дневен хороскоп

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (15.7.2020)

Овен

Ако сакате да направите искрена промена на работното поле, мора прво да се исконсултирате со повозрасните како тоа се прави. Не одете со глава во ѕид.

Ако не сте во можност да исполните одредени барања од вашиот партнер, тогаш не му ги ни ветувајте. Неисполнетото ветување создава несигурност.

Бик

Денеска е денот кога навистина треба да го направите изборот. Со денешната одлука вие ќе си решите одреден проблем на проофесионалното поле.

Вашиот партнер е скептичен по прашањето на вашите променливи ставови.

Близнаци

Немојте многу да очекувате од вашите соработници на работата. Преиспитрајте ги пред да донесете заеднички одлуки.

На емотивниот план бидете малку поприсебни, вашиот портнер е уморен и не сака дополнително да си ја губи енергијата.

Рак

Денес насочете се кон плановите за иднината. Во последно време живеете од ден за ден.

Посветете ѝ повеќе време на саканата личност, а воедно и на себеси. Дајте си повеќе време и на двајцата, не дозволувајте да ја изгубите довербата и сигурноста во „љубовното генездо“.

Лав

Денеска соработката со луѓето околу вас нема да се одвива најдобро. Не бидете премногу тврдоглави, сослушајте ги и луѓето околу вас.

Вашата сакана личност има потреба од поголема сигурност од вашата страна.

Девица

Одлуките коишто ќе ги донесете денес ќе се одразат на вашата иднина. Не донесувајте одлуки без притоа да размислите добро.

Прегратката на саканата личност денес ќе ви биде многу попотребна од вообичаено.

Вага

Денешниот ден ќе ви биде понапорен и ќе треба да донесете одредени одлуки, за кои сметате дека во моментот и не сте баш најподготвени. Бидете поодлучни, секое дополнително размислување само повеќе ќе ви ги усложни одлуките.

Вашиот љубовен живот претрпува одредени премрежја, па во текот на наредниот период ќе сфатите дали вашата врска е навистина силна или пак нема да го помине тестот на времето и трпеливоста.

Шкорпија

Оставете ги лажните ветувања на страна и направете го она што навистина можете. Разочарувањата се поголеми ако ветите а не исполните, отколку да се обидете, а да не успеете, без притоа да дадете лажна надеж.

Денес, нема да бидете расположени за давање на објаснување на вашиот партнер за вашите зборови и рекации.

Стрелец

Денес луѓето околу вас постојано ќе бидат заинтересирани и за вашиот професионален и за вашиот љубовен живот, не им дозволувајте да ви ги поматат мислите.

Не оставајте ја љубовта на страна, затоа што кога имате љубов, на светот имате се`.

Јарец

Денес оставете ја работата на страна и посветете се на вашето семејство, кое во последно време трпи поради вашата презафатеност.

Без разлика дали сакате да прифатите или не, во овој момент ви недостигаат убави зборови со кои ќе ви се стопли срцето, кое овие денови ви станува студено.

Водолија

Претстанете да се однесува детски и денес постапете рационално, затоа што одлуките коишто ги носите во последно време не вродуваат со плод.

Не ги посакувајте допирите на некој за кој знаете дека веќе одамна е завршена приказна.

Риби

Одлуките коишто ги донесовте претходните денови, денес ќе ги преиспитувате и нема да бидете задоволни со постигнатиот резултат.

На љубовното поле, се свртувате кон минатото гледајќи со очи како што не треба,  носталгично и полно со љубов.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk