×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ДНЕВЕН ХОРОСКОП (21.09.2020)

  21.09.2020 07:16 | KumanovoNews

  Дневен хороскоп

  ДНЕВЕН ХОРОСКОП (21.09.2020)

  Овен

  Постојано некаде доцните, а тоа се одразува на вас. Иако, денес, пак ќе го фатите последниот воз, сепак нема да бидете надвор од "патувањето". Сепак, ве очекува и разговор со личност која многу ви значи.

  Бик

  Ќе се чувствувате доста изморено, но не заради многу обврски, туку заради вашата исцрпеност, која ја чувствувате повеќе време. Иако расположението постојано ќе ви варира, па сите ќе помислат дека сакате да се расправате, вие само ќе сакате да излезете за кратко од "лицето на земјата". Исто така, на љубовното поле ве очекува недоразбирање со партнерот.

  Близнаци

  Иако, веќе доаѓа викендот, вие се' уште ќе бидете пренатрупани со работата. Постојано ќе се обидувате да ги завршите професионалните работи, за да можете да најдете време за она што го сакате. Па и вие заслужувате одмор. Истото може да предизвика "мал проблем".

  Рак

  Имате обврски и очекувате се' да завршите? Тоа нема да биде денес, едноставно ќе се сконцентрирате на работите кои најмногу ги сакате. Денес е денот кога ќе сакате се' да оставите и да заминете на некоја убава прошетка.

  Лав

  Понекогаш работите треба да ги оставите онакви какви што се. Иако, денес ќе се чувствувате уморно, вие сепак ќе сакате да се сретнете со луѓето околу вас и да ги завршите сите работи кои ви имаат останато. Поради истата причина, ќе чувст увате огромна потреба за одморање. Понекогаш, поголемиот дел од работите си ги правиме сами.

  Девица

  Работа, работа и работа. Овој ден, без разлика колку и да имате работа, истото ќе сакате да го завршите што е можно побрзо. Зошто? Нормално, за да можете да уживате во вечерните часови со вашите најблиски. Знаете вие, дека убавината е токму таму.

  Вага

  Најверојатно, денес ќе мора да завршите некои работи. Тоа нема да ви се прави. Доколку вие се прашувате, тогаш би биле дома и би уживале на кревњторо или би изглегле негде. Сепак, запомнете дека некои работи некогаш мора да се направат, за утредента да имаме помалку обврски.

  Шкорпија

  Вашето расположение, денес, ќе биде особено негативно. Иако ќе успеете се' да завршите, а и на љубовното поле се очекува миред ден, тогаш во што е проблемот? Не заборавајте, дека треба да се радувате на вакви мирни денови, зашто во последно време се' помалку ги има.

  Стрелец

  Во текот на денот, вашето расположение ќе биде прилично променливо. Ќе сакате се' што ви е зацртано да завршите, па дури и да најдете друга "неодложива" работа која мора да ја завршите денес. Очигледно е дека овој ден ќе бидете доста молчеливи и ќе сакате сите да ве остават на мир.

  Јарец

  Ќе го имате она чудно чувство дека работите околу вас ќе почнат да се менуваат на подобро. Односно, веќе беше редно време да воспоставите убав контакт со убави луѓе. Истото ќе се случи и заради поставеност на планетите, која денес е во вашата корист, но и заради вашата позитивна енергија.

  Водолија

  По неколкудневен лош период и вие ќе сакате заслужено да и ги "исправите нозете" и да уживате во шоља кафе или чај. Дури, денес некои припадници на овој хороскопски знак ќе успеат да запечалат и на некој покреативен начин. Сепак, во секој случај, вечерта резервирајте си ја да уживате со вашиот/вашата сакан/а.

  Риби

  Денес, ќе му се посветите или на партнерот или на вашето семејство. Немајте грижа поради истото. Сите заслужуваат да почувствуваат љубов, мир и спокојство, без тоа ништо не сме. Земете си го одморот, наполнете си ги батериите, затоа што ве чека период во кој ќе мора малку повеќе да подработувате.