25. 02. 2020 09:15

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (25.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Ќе ви биде доверена некоја професионална тајна која нема да ја изневерите. Сакате да му докажете на партнерот дека сте во право и покрај се', внимавајте на комуникацијата.

Бик

Денеска ќе бидете особено одлучни, па истото дури ќе биде протолкувано и како тврдоглавост. Во текот на овој ден може да ве импресионира некоја убава и атрактивна личност.

Близнаци

Во текот на овој ден, вашиот надреден може да одлучи дали вие заслужувате повеќе на професионалното поле или не. Можност за тајна врска или флерт со некоја зафатена личност.

Рак

Во текот на овој ден може да имате сосема погрешен впечаток за некоја ситуација, па затоа најдобро е да не избрзувате со заклучоците. Денес ќе бидете особено емотивни и тоа ќе придонесе за убави односи со саканата личност.

Лав

Во текот на овој ден ќе ја изгубите волјата за работата, па се' ќе терате на сила. На љубовното поле, ќе имате чувство дека сте нерасположени во друштвото на саканиот, што може да придонесе за мала расправија.

Девица

Веќе не знаете што е добро, а што не, но сепак ќе мора да продолжите со работата. Партнерот ќе ве импресионира, ако сте слободни нема да можете да одолеете на нечиј шарм.

Вага

Полни сте со енергија и ќе направите повеќе од она што го очекувате. Колегите тоа ќе умеат да го вреднуваат, па и ќе ви понудат помош. Во моментот сте малку несигурни, па балансирате помеѓу љубовта и пријателството. Одлучете што навистина сакате.

Шкорпија

Денес нема да можете да ја издржите неизвесноста на работата, па ќе побарате од надредените да ви ги дадат потребните детали. Слободните припадници е можно во текот на овој ден страсно да засакаат некој.

Стрелец

Во текот на овој ден ќе заборавите на некоја обврска која треба да ја завршите, па ќе барате изговори за истото. На љубовен план, имате измешани емоции, бидејќи некоја личност која ве привлекува се сомневате дека нешто крие.

Јарец

Одново и одново на работата се обидувате да направите нешто кое другите не го гледаат, а ниту пак разбираат. Затоа и вие ќе се откажете. „Фини“ емоции ќе го исполнат вашиот ден, ќе бидете неодоливи за спротивниот пол.

Водолија

Можен прилив на пари, не е се' идеално но важно е нешто да се случува. Саканата личност изнесете ја на некоја вечер, затоа што овој ден ви се зголемени сите апетити.

Риби

Денес може да направите многу работи кои ќе бидат корисни, додека останатите се пасивни и збунети вие ја користите можноста. На љубовното поле не сте многу искрени, доколку не ги отворите сите карти може да дојде до поголеми проблеми.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk