28. 02. 2020 11:25

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (28.2.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Иако се ближи викендот и логично е да бидете уморни, вие токму спротивно овој ден ќе бидете поактивни. Своето време максимално ќе го посветите на личност која ви се допаѓа.

Бик

Иако ќе ви се појават непланирани обврски, сепак ќе успеете да ги завршите брзо. Некоја тајна љубов се "крчка", а вие не можете да се вратите назад.

Близнаци

Мирен ден за вас, што нема да ви се допадне, бидејќи вам ви е потребна поголема акција. Пријатни моменти во друштвото, ќе го добивате вниманието кое ви е потребно.

Рак

Денеска ќе бидете нервозни и ќе стравувате од некој губиток,  обидете се да покажете иницијатива, а не паника. На љубовното поле се наоѓате на меѓупростор и не знаете што би можеле да направите.

Лав

Денеска единствената работа која ќе ја прифатите би била само некоја соработка со некој од странство, за останатото нема ни да сакате да размислувате. На љубовното поле некој вас ве има заинтригирано и сега не знаете како да постапите.

Девица

Денес денот ќе ви биде ориентиран кон финансиите и затоа ќе се чувствувате напнато. Многу поволен момент за оние кои имаат партнер.

Вага

Отворено ќе го покажете вашето мислење на вашите соработници. Денес ќе бидете способни на многу работи да ставите точка, затоа прво размислете колку истите ви значат.

Шкорпија

Размислувате да ја промените работата затоа што не можете да издржите. Но сепак, ниту пак знаете кај да одите. Се' околу љубовта е во некои прифатливи граници и затоа ви е досадно.

Стрелец

Добар ден за вас, кој и да работи против вас нема да му успее. Како и секогаш, раширете ги рацете затоа што на тој начин ќе ја израдувате саканата личност.

Јарец

Премногу обврски, голема е веројатноста дека ќе морате да ги откажете работите со кои сте мислеле дека ќе се релаксирате. Имате поддршка во рамките на семејството, иако кога станува збор за партнерот чувствувате нелагодност и паника.

Водолија

Не избегнувајте ја комуникацијата бидејќи преку неа вие можете да дојдете и до нови контакти кои ви се потребни. Вашите чувства се како да сте во училиште, повторно чувствувате пеперутки во стомакот.

Риби

Само доколку се организирате подобро можете да очекувате подобрувања на професионалното поле. Не се повлекувајте во себе, бидејќи партнерот погрешно ги чита вашите мисли.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk