05. 03. 2020 09:06

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (5.3.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (5.3.2020)

 Дневен хороскоп

Овен

Конечно работите ќе почнат да се одвиваат во позитивен правец за вас. Очекувајте добра работна атмосфера. На љубовното поле, денес ќе ги добиете информациите кои ви недостасуваат за да одлучите што понатаму.

Бик

Иако сте цврсти во ставовите тоа не мора да биде лошо. Едноставно, знаете што навистина сакате. Кога станува збор за љубовта, не сакате ништо кое не носи стабилност.

Близнаци

Лошото искуство од минатото ќе ви создаде непријатно чувство во стомакот, кое ќе ви биде аларм дека треба нешто да смените. Ќе бидете расположени за споделување на убави комплименти на саканата личност.

Рак

Обидете се да ги избегнете конфликтите кои денес ви се закануваат, затоа што на крајот на краиштата вие може да излезете виновни. Иако партнерот се обидува да ве орасположи, тоа денес нема да му успее.

Лав

Иако постојано се бунтувате на работата, денес и директно ќе ја покажете вашата непослушност кон шефот. Не можете да трпите неправда. Ако сте во врска со Стрелец или Рак ве очекува конфликт, а доколку не е така, тогаш ќе имате мирен ден.

Девица

Ако денес не ви оди со заработката на парите барем посветете се на вашиот одмор. Денес ќе се чувствувате особено изморени. Иако размислувате за неостварени љубови, она што во моментот на вас ви треба е стабилна врска и вие тоа го знаете.

Вага

Вие сте многу внимателни кога станува збор за работата и затоа честопати сте тивки, а тоа вашите колеги го толкуваат како недружељубивост. Не оптеретувајте го партнерот со беспотребни драматизирања.

Шкорпија

Доколку вие не сакате да бидете оној кој сите ќе го користат на работата, тогаш тоа и треба да го кажете. Никој нема да ви помогне, ако тоа не го направите самите. Добра комуникација со Ракот, која може да доведе до некое зближување.

Стрелец

Искористете го овој ден за да направите нешто за себе, кое ќе ги смени работите на вашето професионално поле. До вас стигнуваат информации кои ќе ја решат вашата неодлучност.

Јарец

Иако нема да бидете расположени за работа, сепак ќе мора да го завршите она што е ваш дел. Обидете се да бидете пофокусирани. Тоа што партнерот не ве разбира, не значи дека секогаш вие сте виновни. Можеби треба да поразговарате пред тоа навистина да стане сериозен проблем.

Водолија

Вие навистина ја сакате естетиката, затоа не изоставајте го тоа од вашето секојдневие. Со Близнак може да имате убав љубовен почеток доколку преземете иницијатива, инаку мирен вообичаен ден.

Риби

Денес ќе се чувствувате сигурно и токму така и ќе настапите кон сите работи. Заборавате на љубовта, иако сосема сте свесни дека таа е особена важна. Внимавајте и таа вас да не ве заборави.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk