07. 02. 2020 09:21

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (7.2.2020)

ДНЕВЕН ХОРОСКОП (7.2.2020)

Дневен хороскоп

Овен

Доколку денес имате патување, тогаш очекувајте добра комуникација со припадници на хороскопските знаци Бик и Вага. Оние кои се слободни денес нема да сакаат да излегуваат, туку убавината ќе ја чувствуваат во домот. Се' на се' мирен ден и за зафатените и за слободните.

Бик

Денес нема да имате проблеми со парите, па дури и ќе бидете склони некому да му позјамите. На љубовен план, ќе бидете во можност да го промените вашиот статус, па дури и ќе мислите дали сакате да и' се вратите на саканата личност.

Близнаци

Повеќе размислувате за работата за разлика од тоа колку работите. Свртете се повеќе кон акција. Денес некое познанство со некоја личност на вас ќе делува многу инспиративно.

Рак

Денес машките припадници на овој хороскопски знак ќе имаат поголема среќа од женските, но тоа во никој случај не треба да ги обесхрабри жените. Во моментот она што на вас ви недостига е емотивно јакнење, затоа што станувате се' повеќе и повеќе пречувствителни.

Лав

Разговор со некоја машка особа во хороскопски знак Шкорпија, денес може целосно да ви ја олесни работата. Слободните припадници се склони кон идеализација, па голема е веројатноста денес да останат сами. Зафатените припадници ќе сакаат да се повеќе помеѓу друштвото.

Девица

Вие не треба да бидете брзоплети, туку полни со знаење. Не размислувајте само за сега, размислувајте и малку подолгорочно. Внимавајте на разочарувањата, честопати ви се случува партнерот да не е искрен со вас до крај.

Вага

Денес на работата ќе ве прати оптимизам, па тоа можеби ќе се одрази и на финансиското поле. Неодлучноста денес ќе биде особено истакната на љубовното поле. Доколу не сте во брак, тогаш размислете дали треба да пресечете за некои работи или веќе сериозно да поразговараме со партнерот.

Шкорпија

Денес се' ќе ви се врти околу комуникацијата која може да ви помогне за подалечните планови. Ако сте во брак или врска, наместо да барате само маани, размислете како нив да ги прифатите.

Стрелец

Денес ве очекува динамичен ден, можеби и ќе морате да одите на некој пат. Емотивно се врзувате за личност која е професионално посилна од вас. Поминете се со фактот дека во моментот саканата личност е во подобра положба од вас.

Јарец

Вие имате јасни планови ако сакате да започнете нешто ново. Би можеле да се јавите на некој стар порелевантен познаник и да побарате совет. Денес ве очекува ново познанство но ако сте слободни. Инаку, ве очекува посериозна врска.

Водолија

Вие се' почесто размислувате да заминете во странство. Финансиските средства ви претставуваат вистински проблем. Во текот на работата запознавате нови луѓе, а водолиите кои се во брак постојано ќе бараат изговор за да излезат од дома.

Риби

Денес ќе имате добра соработка со личности со силни професионални врски. Доколку сте сами и навистина имате пријател кој е заљубен во вас, денес и вие ќе го погледнете со друго очи. Без разлика дали сте зафатени или слободни.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk