×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Како да ја привлечете среќата?

  02.10.2020 06:59 | KumanovoNews

  Дали некогаш сте слушнале за законот на привлечност? Тоа е ментална вежба, која може да ви помогне да створите нов живот за кој од секогаш сонувате.

  Како да ја привлечете среќата?

  Законот на привлечност е верување дека се што правите во животот и се што ви се случува, сами го привлекувате со своите мисли. Според овој закон, свесно или несвесно, со своите мисли и чувства одредувате како живот ќе живеете.

  Психолозите сметаат дека доколку почнете да го применувате овој закон исправно, можете да го преуредите својот живот баш онака како вие сакате. Меѓутоа за сето тоа се потребни и вежби.

  Вашите мисли се клучната точка за привлечноста па затоа креирајте ја својата стварност по онаа за што мислите и што чувствувате.

  Доколку се чуствувате добро и исполнето, вие испраќате позитивни вибрации и со самото тоа привлекувате само позитивни работи.

  Едноставно е, за да успеете мора само да научите да го задржите фокусот само на добрите работи.

  И болката и среќата се подеднакво важни искуства во животот и неопходно е да ги искусите и двете, но многу е важно да изберете кое чувство ви е приоритет во животот и на него да се фокусирате.

  Стручните лица сметаат дека позитивните мисли во животот може да привлечат и подобро здравје, повеќе пари, повеќе љубов, само ако на тоа бидете фокусирани.

  Кога мислите позитивно, тогаш сте по инспиративни, креативни и подготвени за поголеми работи.

  Според законот за привлечност, она како денес живееме е резултат на нашите мисли и чувства од минатото.

  Постојат 4 лекори за правнилно користење на овој закон:

  1. Секојдневно се запрашувајте што сакате

  Кога јасно знаете што сакате од животот ќе можете да ги креирате своите мисли и чувства за тоа и едноставно ќе го пронајдете фокусот. Размислите за онаа што би можеле да направите за своите желби и пронајдете начин.

  2. Тргнете го сето она што ви стои на патот

  Понекогаш сте под стрес бидејќи на патот пред вас стојат милион пречки. Се што треба да направите е да пронајдете начин да се опуштите и фокусот да го тргнете од негативните работи. За да успеете во тоа, прво мора да откриете како навистина се чувствувате и каква енергија носите во себе. Во моментот кога ќе ги откриете своите чувства ќе бидете на прав пат да се борите со нив.

  3. Очекувате да се случат добри работи

  Доколку се надевате на позитивното, тогаш тоа и ќе се случи. На тој начин привлекувате повеќе луѓе, мисли и случувања кои ќе ви донесат радост.

  4. Научите да ги цените работите кои ви се случуваат

  За да бидете среќни, мора да научите да се радувате на работите и ситуациите кои ви се случуваат.

  Не постои поголемо чувство од чувство на среќа поради животот кој го живеете. Мислите позитивно и среќата ќе ве погоди!