08. 02. 2019 10:22

Сузана Гавазова со нова песна и спот на српски јазик

Сузана Гавазова со нова песна и спот на српски јазик

Македонската пејачка Сузана Гавазова издаде нова песна и спот на српски јазик  „Намачкана“ ( „Намазана“).

Тимот кој работеше на оваа песна се Саша Диниќ и Ана Диниќ, а видеото го работеше “НН Медиа продукција”.

Во спотот Гавазова е ултра модерно облечена и нашминкана, вкусно разголена и провокативна.

Песната беше официјално промовирана во емисијата „Гранд Коктел“ во „Гранд продукција“, а во самата емисија Сузе отпеа и неколку убави стари македонски песни.

 Ова не е права песна за српскиот пазар на Гавазова, предходно ја отпеја песната „Хало“, која наиде на одличен прием кај публиката на балканскиот пазар.

Пред промоцијата на оваа нова песна и спот, нашата пејачка најави и две нови песни на македонски јазик, кои се очекува да бидат промовирани некаде околу Велигденските празници.

2008 - 2019 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk