12. 12. 2016 13:35

Кошаркарите загубија од Фени, утре ја пречекуваат Приштина

Кошаркарите загубија од Фени, утре ја пречекуваат Приштина

Кошаркарите на Куманово го забележаа вториот пораз во домашното првенство одкако во сабота загубија од Фени Индустри со резултат 72-64.

Куманово имаше минимално водство во неколку наврати само во првото полувреме, а од вториот период Фени имаше предност која постепено растеше.

Кирил Николовски постина 16 поени за тимот на Фени.

Капитенот во заминување, Александар Костовски постигна 14 поени за тимот на Куманово.

Куманово утре игра натпревар од БИБЛ лигата против Сигал Приштина, што е последен натпревар за Александар Костовски кој кариерата ќе ја продолжи во Романија.