23. 12. 2016 15:11

Куманово со Јонел Браун го пречекува Работнички

Куманово со Јонел Браун го пречекува Работнички

Кошаркарите на Куманово во сабота во Спортската сала го пречекуваат тимот на Работнички, каде што свое деби ќе има Американецот Јонел Браун.

Работнички е единствената непоразена екипа во домашното првенство, а Куманово ќе се обиде со новото засилување да го одбрани домашниот терен и да ја забележи шестата победа во домашното првенство.

Во првиот натпревар Работнички го демолираше Куманово со резултат 89-52.

Натпреварот започнува во 19 часот и се игра во Спортската сала во Куманово.