16. 05. 2017 13:43

Одбојкарките на чекор до титулата

Одбојкарките на чекор до титулата

После освојувањето на Купот на Македонија, одбојкарките на СВС Куманово се на чекор до освојување на двојната круна, одкако поведоа со 2:1 во финалната серија.

После фуриозниот старт на Јанта Волеј, гостите поведоа со 2:0 во сетови, но домашниот состав не се предаде и направи вистински „кам-бек“ и успеја да го заврши натпреварот со резултат 3:2 во сетови.

Серијата се сели во Скопје каде што во следните два натпревара СВСК ќе се обиде да забележи една победа која ќе му донесе шампионска титула.