10. 10. 2017 13:49

Ракометарките ги пречекуваат Вардар Јуниор

Ракометарките ги пречекуваат Вардар Јуниор

Ракометарките на Куманово утре во салата на ОУ Христијан Карпош го пречекуваат тимот на Вардар Јуниор.

Во досегашниот дел од првенството, ЖРК Куманово има две победи и еден пораз од неприкосновениот прв тим на Вардар.

Вардар Јуниор се наоѓа на втората позиција на табелата со две победи и една нерешена средба, и тоа против тимот на Гевгелија која се наоѓа на дното на табелта.

Повеќе од сигурно е дека кумановчанки имаат шанси во овој натпревар, па утре со сигурност не очекува одлична средба.

Натпреварот започнува во 19:30.