20. 11. 2017 12:09

РК Карпош Вардар повторно со убедлива победа

РК Карпош Вардар повторно со убедлива победа

Младите ракометари на РК Карпош Вардар забележаа нова убедлива победа против тимот на Урдаревски со резултат 23-13.

Кумановските ракометари уште во првото полувреме имаа предност од 12:6, со што покажаа дека ќе ја забележат и втората победа во Јуниор лигата.

Ракометарите одиграа одлично, по договор со минимален број на грешки. Голманот Глигор Трајковски имаше одличен настап, а во нападот се истакнаа Давид Димевски, Марио Бошковски и Јани Лазов. Во игра влегоа сите играчи, од највозрасните во тимот, до најмалиот ракометар кој има само 9 години. Им честитам на моите ракометари на новата победа - изјави тренерот на РК Карпош Вардар, Миодраг Јовановски - Црни.