500x100-1
13. 05. 2019 12:30

До петок нестабилно време со обилни врнежи

До петок нестабилно време со обилни врнежи

Времето денеска ќе биде облачно со врнежи од дожд, на места ќе бидат обилни, особено во западните делови, - соопштуваат од УХМР.

Локално ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Максималната температура ќе биде во интервал од 14 до 22 степена.

До петок времето ќе се задржи променливо облачно и нестабилно, на места со обилни врнежи од дожд (50-70л/м 2 за целиот период).

Локално процесите ќе бидат во форма на невреме со грмежи, засилен ветер и појава на град.

За викендот времето ќе биде сончево и потопло.