500x100-1
21. 06. 2018 10:58

Изгоре куќа во пожар

Изгоре куќа во пожар

Во голем пожар  изгоре куќа на улицата „Доне Божинов“ во Куманово.

 Како што изјавила сопственичката на куќата Ц.Б. (51) од Куманово, пожарот избувнал околу 15 часот додека таа била излезена и немало никој во куќата. Во огнот изгорела дел од покуќнината.

Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица, а по овластување на Јавен обвинител увид на местото извршила екипа од СВР Куманово.

Во гаснењето интеревениорале четворица пожарникари со едно возило, а интервенцијата траела речиси еден час.

Причините за пожарот и материјалната штета допрва ќе се утврдуваат.