500x100-1
19. 04. 2018 14:37

Кумановец поседувал марихуана

Кумановец поседувал марихуана

Кумановската полиција поднесе кривични пријава против А.О.(33) од Куманово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори.

Пред два дена на улицата „Гиго Цветковски“, од страна на полициски службеници, при претрес во домот на пријавениот биле пронајдени и одземени 61,62 грама марихуана, 0,17 грама мешавина од тутун и марихуана и три дробилки со остатоци од марихуана.