500x100-1
13. 03. 2019 22:01

Скопјанец се повредил со стакло додека бил на распит во полиција

Скопјанец се повредил со стакло додека бил на распит во полиција

Приведено лице од Скопје вчера попладне се повредило со стаклен предмет додека било на распит во просториите на СВР Куманово.

С.С. од Скопје, кој бил лишен од слобода заради кривични дела сторени на подрачјето на СВР Куманово, во Полициската станица неколкупати се удрил со стаклен предмет. Полициските службеници го спречиле да си нанесува повреди и му укажале лекарска помош.

Со повреди се здобил и инспектор од СВР Куманово кој се обидел да го спречи С.С. да се повредува. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.