×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Треба ли трудот на домаќинките да биде платен?

  14.01.2023 14:54 | KumanovoNews

  Од жените се очекува да бидат успешни во својата работа, но и добри домаќинки. Тие секојдновно имаат бројни домашни обврски: готвење, перење, одржување на домот, грижа за децата...

  Треба ли трудот на домаќинките да биде платен?

  Сакаме да го слушнеме вашето мислење дали жените успеваат да балансираат помеѓу професионаниот и семеен живот и колку мажите им помагаат во одржување на домаќинството.

  Дали се цени трудот на домаќинките и треба ли да се вреднува и да биде платен со соодветен паричен надометок?

  Ве повикуваме да одговорите на анкетата која нема да ви одземе повеќе од 1-2 минути за да го слушнеме вашиот став за ова горливо прашање.

  Анкетата е анонимна и ништо нема да биде објавено без ваша согласност.