×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • ИСТРАЖУВАЊЕ: Помогнете ни да истражиме дали има корупција во урбанизмот

  07.06.2022 13:20 | KumanovoNews

  Сведоци сме на секојдневно непочитување на законските прописи, на ГУП и ДУП, просторните планови, застарена или необезбедена планска документација, дивограби и натрупани проблеми, кои се причина за тргување со влијание и коруптивни дејствија.

  ИСТРАЖУВАЊЕ: Помогнете ни да истражиме дали има корупција во урбанизмот Фото: commons.wikimedia.org

  За да ја согледаме состојбата во урбанистичката сфера во Куманово и Крива Паланка, Кумановоњуз спроведува анкета преку која би сакале да го дознаеме вашето мислење, но и вашето искуство при остварувањето на правото за градба и домување.

  Целта ни е да истражиме дали навистина има корупција во институциите и кој ја стимулира, или, пак, тоа е само погрешна перцепција на граѓаните, наспроти службите кои работат најпрофесионално и согласно законот. 

  За да го споделите вашето искуство, пополнете го овој формулар (Податоците што ќе ги внесете се доверливи и безбедни и вашата анонимност ќе биде зачувана доколку така сакате)

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk