×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Споделете го вашето искуство: Безбедност на децата и младите на TikTok

  23.09.2021 06:57 | KumanovoNews

  Би сакале да ги слушнеме родителите и наставниците подготвени да го споделат своето искуство со нас за да ни помогнат во претстојната истрага за безбедноста на децата и младите тинејџери што користат TikTok. 

  Споделете го вашето искуство: Безбедност на децата и младите на TikTok

  Клучните работи што сакаме да ги знаеме:

  - Какви чекори преземаат родителите за да ги заштитат своите деца и млади тинејџери на платформата?

  - Дали имало случаи во кои децата и младите тинејџери биле цел на малтретирање, кражба на идентитет, проблеми со приватноста итн.?

  - Дали/како потенцијалната опасност во дигиталната средина влијае на физичката безбедност на нивните деца?

  - Што знаат наставниците за мрежата и како ги воспитуваат децата за тоа?

  Нема да објавуваме документи или имиња без претходна согласност и не планираме да користиме конкретни примери, туку ќе покажеме поопшти, системски проблеми. Вашите одговори се безбедни и шифрирани.

  Вашите сведоштва ќе се користат за да ни помогнат во тековната истрага.

  Како да учествувате?

  За да го споделите вашето искуство, се што треба да направите е да го пополните овој
  формулар.

  2008 - 2023 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk