Донација за ранливите семејства во Кратово од Бугарската амбасада

03.02.2021 15:16 | KumanovoNews

 Бугарската амбасада во Македонија донираше 30 пакети со прехрамбени производи и средства за хигиена на Општина Кратово, кои ќе бидат поделени на социјално најзагрозените семејства.

Донација за ранливите семејства во Кратово од Бугарската амбасада

Донацијата е доделена при работната посета на бугарскиот амбасадор Ангел Ангелов на Општина Кратово.

Покрај разговорите за моменталната состојба со пандемијата, амбасадорот Ангелов и градоначалникот на Кратово Љупчо Бојаџиев разговарале и за реализација на заеднички активности, иницијативи, како и можности за унапредување на соработката во повеќе области.

(Ж.Ц.)

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk