×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Жена ги убила сопругот и свекорот во Кратово

  14.06.2024 09:09 | KumanovoNews

  Триесет и шестогодишна жена од Кратово е осомничена дека извршила двојно убиство, откако биле пронајдени починати нејзините сопруг и свекор.

   

  Жена ги убила сопругот и свекорот во Кратово

  Убиството се случило синоќа околу 22 часот во семејната куќа во Кратово, по што била приведена во полиција.    

  „В.И. (36) од Кратово се сомничи дека во семејната куќа во Кратово со остар предмет ги нападнала нејзиниот сопруг Ј.И.(38) и неговиот татко С.И.(63), кои починале од здобиените повреди. По насоки на јавен обвинител телата на починатите биле предадени на обдукција. В.И. била приведена и задржана во полициска станица и по целосно документирање на
  случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава“, соопшти СВР Куманово.