×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Градоначалникот на Крива Паланка ќе биде достапен за граѓаните и за викендите

  16.11.2021 17:55 | Жаклина Цветковска

  Новиот градоначалник на Крива Паланка, Сашко Митовски, ќе остварува секојдневна комуникација со граѓаните.

  Градоначалникот на Крива Паланка ќе биде достапен за граѓаните и за викендите

  Во текот на целата работна недела ќе има приемен ден за граѓаните, во малата сала на општината, од 8.00 - 10.00 часот, а ќе биде достапен и за време на викендите, односно секоја сабота, од 9.00 – 11.00 часот.

  „Како што ветивме, со цел за подобро и ефикасно функционирање на локалната самоуправа и континуирана и навремена комуникација со граѓаните, секој ден ќе се реализира приемен ден за средби, консултации, информации и запознавање со проблеми и потреби што ги имаат граѓаните. Истовремено, отворени сме и за различни идеи, предлози и сугестии од кои би можеле да произлезат идните приоритети на општината“, истакнува Митовски.

  Во случај на итност и неодложност, како и други оправдани причини, граѓаните можат да остварат состанок со надлежниот службеник, секој ден од понеделник до петок, во текот на целото работно време.

  2008 - 2022 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk