Казнети 36 возачи во Крива Паланка - возеле пребрзо

16.07.2021 09:34 | Жаклина Цветковска

На подрачјето на Крива Паланка, вчера од 14 до 20 часот, спроведена e засилена акциска контрола за возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната. Притоа санкционирани се 36 возачи. 

Казнети 36 возачи во Крива Паланка - возеле пребрзо

„Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта“, соопштува МВР.

2008 - 2021 Kumanovonews.mk • Сите права се задржани. Текстовите не смеат да се печатат или емитуваат, во целина или во делови, без договор со Kumanovonews.mk