×
 • Насловна
 • Вести
 • Регион
 • Македонија
 • Спорт

 • Видео

 • Колумни
 • Интервју

 • По допрен глас
 • Репортажи
 • Ретроспектива

 • Погранична хроника
 • Фото вест - Ваша пошта!

 • Дезинформации
 • ПРОВЕРКА НА ФАКТИ:КОВИД-19
 • Проверка на факти: реформи кон ЕУ

 • Контакт
 • Политика на приватност
 • Импресум
 • Маркетинг стратегија
 • Понуда за рекламирање

 • Казнети 58 кумановци, не носеле заштитни маски

  15.03.2021 14:51 | KumanovoNews

  Педесет и осум граѓани на Куманово се парично казнети, затоа што не носеле заштитни маски на јавна површина.

  Казнети 58 кумановци, не носеле заштитни маски

  Според статистиката на МВР, во текот на изминатото деноноќие, Уредбата за задолжително носење заштита на лицето на ниво на СВР Куманово не ја почитувалe 98 лица. Од нив 58 се од Куманов, 23 од Крива Паланка 23 и 17 од Кратово. За сите ќе следуваат соодветни мерки.

  Во истиот период едно лицe не ја почитувалo забраната за движење.